Něco málo o nás

Jsme rodinná firma, u které se "hobby" vinaření pomalu stává obživou. Jsme zaměření na výrobu a prodej především bílých a růžových vín, ale děláme i vína červená a perlivá. Produkujeme především vína odrůdového charakteru s důrazem na rozmanitost. Vyrábíme odrůdy v malých šaržích, tak, abychom na to sami stačili a mohli se vínům naplno věnovat. Tím zaručujeme výbornou vůni a chuť. Snažíme se o maximální respekt k přírodnímu materiálu, proto vyrábíme i sladší vína, pokud je na to surovina. Maximálně respektujeme harmonii a vyváženost aromatiky, cukrů a kyselin, kterou nám příroda nadělila.

Roku 2022 jsme znovu obdrželi jako firma NÁRODNÍ CENU SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK JIHOMORAVSKÉHO KRAJE, kterou uděluje sdružení spotřebitelů. Tuto cenu jsme prvně získali roku 2019. Velice si tohoto ocenění vážíme a děkujeme všem našim příznivcům i těm co nás nominovali. 

Od roku 2017 jsme se stali KULTURNÍM A VZDĚLÁVACÍM CENTREM V OBLASTI VINAŘSTVÍ, což znamená, že rozšiřujeme koncept naší činnosti a poskytujeme hostům více služeb, zejména:

  • akreditovaný kurz oboru vinař - kurz má 120 hodiny a je rozdělen do pěti prodloužených víkendů. Po kurzu budete umět vyrábět víno, na malých strojích, které se dají pořídit i domů pro vaše hobby vinařství. Naučíme vás poznat kvalitu hroznů, zpracování, řízené kvašení, stáčení, filtraci, měření moštů, síry.... Dále vám ukážeme jak na administraci malých podniků a nebude chybět i degustace. Projdete si vše krok za krokem a bude jen na vás, zda budete dělat vinaře či tomu chcete jen více porozumět :-)
  • degustace s vinařem "KOŠT DO DETAILU" - soukromé degustace na objednávku pro skupiny přímo s vinařem (od dvou osob) s odborným výkladem. Prosíme všechny účastníky, aby přicházeli ve střízlivém stavu, jinak tento program nemá smyl :-)
  • prohlídka sklepa "POD POKLIČKU MALOVINAŘE" - prohlídku technologické části sklepa, vysvětlení jak víno vzniká, včetně zaměření na téma "víno a zdraví"(popíšeme si na které orgány dané víno působí a proč), doba prohlídky je cca 2 hodiny, nutno objednat
  • zájemce z řad veřejnosti jsme ochotni zasvětit do vinařské práce - můžete se přihlásit a podle sezóny si vyzkoušet práci vinaře 

Sklep se nachází ve Sklepní ulici v obci Šatov, cca 6 km jižně od okresního města Znojma, na hranici s Rakouskem. Jedná se o propojení dvou sklepů o celkové délce cca 130 metrů klenutých chodeb o průměrné šířce a výšce 2,5 metru, s cihlovou podlahou. Původ sklepních objektů v Šatově se datuje do období před I. Světovou válkou.  Náši polohu sklepa vám pomohou nalézt mapy.cz, google maps nebo ukazatele u kládového lisu na hlavní cestě v Šatově.

V obci se dále nachází unikátní Malovaný sklep a zrekonstruovaný těžký pevnostní objekt Zahrada ze 30. let 20. století, vybavený replikami původní výzbroje a výstroje. Oba objekty je možné navštívit.

Dále je možno zavítat do Znojma, sídla obývaného již v pravěku a r. 1226 povýšeného na Královské město. Neméně zajímavou záležitostí je i výlet do Národního parku Podyjí, kde se mezi obcemi Hnanice a Podmolí nachází Šobes - nejstarší a nejznámější vinice na znojemsku. V dojezdové vzdálenosti na výlet se nachází rovněž národní technická památka - Vodní mlýn ve Slupi. Za zmínku stojí rovněž blízkost Vídně (cca 70km), která rovněž stojí za návštěvu.