Něco málo o nás

Jsme rodinná firma, u které se "hobby" vinaření pomalu stává obživou. Jsme zaměření na výrobu a prodej především bílých a růžových vín, ale děláme i vína červená a perlivá. Produkujeme především vína odrůdového charakteru s důrazem na rozmanitost. Vyrábíme odrůdy v malých šaržích, tak, abychom na to sami stačili a mohli se vínům naplno věnovat. Tím zaručujeme výbornou vůni a chuť. Snažíme se o maximální respekt k přírodnímu materiálu, proto vyrábíme i sladší vína, pokud je na to surovina. Maximálně respektujeme harmonii a vyváženost aromatiky, cukrů a kyselin, kterou nám příroda nadělila.

Roku 2019 jsme obdrželi jako firma NÁRODNÍ CENU SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK JIHOMORAVSKÉHO KRAJE.  Velice si tohoto ocenění vážíme a děkujeme všem našim příznivcům i těm co nás nominovali. 

Od roku 2017 jsme se stali KULTURNÍM A VZDĚLÁVACÍM CENTREM V OBLASTI VINAŘSTVÍ, což znamená, že rozšiřujeme koncept naší činnosti a poskytujeme hostům více služeb, zejména:

  • degustace se skleničkou - pokud máme otevřený sklep, zavítejte a my vám rádi dáme něco ochutnat
  • degustace s vinařem "KOŠT DO DETAILU" - soukromé degustace na objednávku pro skupiny přímo s vinařem (od dvou osob) s odborným výkladem. Prosíme všechny účastníky, aby přicházeli ve střízlivém stavu, jinak tento program nemá smyl :-)
  • prohlídka sklepa "POD POKLIČKU MALOVINAŘE" - prohlídku technologické části sklepa, vysvětlení jak víno vzniká, včetně zaměření na téma "víno a zdraví"(popíšeme si na které orgány dané víno působí a proč), doba prohlídky je cca 2 hodiny, nutno objednat
  • zájemce z řad veřejnosti jsme ochotni zasvětit do vinařské práce - můžete se přihlásit a podle sezóny si vyzkoušet práci vinaře 

Nadzemní část sklepa je vybavena vlastním apartmánem a soukromou terasou pro 6 osob.

Sklep se nachází ve Sklepní ulici v obci Šatov, cca 6 km jižně od okresního města Znojma, na hranici s Rakouskem. Jedná se o propojení dvou sklepů o celkové délce cca 130 metrů klenutých chodeb o průměrné šířce a výšce 2,5 metru, s cihlovou podlahou. Původ sklepních objektů v Šatově se datuje do období před I. Světovou válkou.  Náši polohu sklepa vám pomohou nalézt mapy.cz, google maps nebo ukazatele u kládového lisu na hlavní cestě v Šatově.

V obci se dále nachází unikátní Malovaný sklep a zrekonstruovaný těžký pevnostní objekt Zahrada ze 30. let 20. století, vybavený replikami původní výzbroje a výstroje. Oba objekty je možné navštívit.

Dále je možno zavítat do Znojma, sídla obývaného již v pravěku a r. 1226 povýšeného na Královské město. Neméně zajímavou záležitostí je i výlet do Národního parku Podyjí, kde se mezi obcemi Hnanice a Podmolí nachází Šobes - nejstarší a nejznámější vinice na znojemsku. V dojezdové vzdálenosti na výlet se nachází rovněž národní technická památka - Vodní mlýn ve Slupi. Za zmínku stojí rovněž blízkost Vídně (cca 70km), která rovněž stojí za návštěvu.